SD8328-220-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SD8328-220-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: SD8328-220-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 22UH 1.85A 99 MOHM SMD $1.17
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
SD8328
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Shielded
Tolerance
±30%
Inductance
22µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
DC Resistance (DCR)
99mOhm Max
Current - Saturation
1.7A
Current Rating (Amps)
1.85A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz