SD52-680-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SD52-680-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: SD52-680-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 68UH 470MA 682.9 MOHM $0.91
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
SD52
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
68µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR)
682.9mOhm
Current - Saturation
420mA
Current Rating (Amps)
470mA
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz