SD3814-221-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SD3814-221-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: SD3814-221-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 220UH 170MA 5.48 OHM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
SD38
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Shielded
Tolerance
±15%
Inductance
220µH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR)
5.48Ohm
Current - Saturation
181mA
Current Rating (Amps)
170mA
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz