SD20-3R3-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SD20-3R3-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: SD20-3R3-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 3.3UH 2.17A 54.7 MOHM $0.97
Tolerance
±20%
Inductance
3.3µH
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR)
54.7mOhm
Current - Saturation
1.47A
Current Rating (Amps)
2.17A
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100kHz