SD20-331-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SD20-331-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: SD20-331-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 330UH 294MA 2.99 OHM $0.97
Tolerance
±20%
Inductance
330µH
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR)
2.99Ohm
Current - Saturation
155mA
Current Rating (Amps)
294mA
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100kHz