SD12-3R3-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SD12-3R3-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: SD12-3R3-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 3.3UH 1.55A 104.3 MOHM $1.06
Tolerance
±20%
Inductance
3.3µH
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR)
104.3mOhm
Current - Saturation
1.42A
Current Rating (Amps)
1.55A
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100kHz