CL1108-2-50TR-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 500 pcs
Datasheet: CL1108-2-50TR-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 50NH 80A 0.28 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
CL
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Unshielded
Tolerance
±20%
Inductance
50nH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
DC Resistance (DCR)
0.28mOhm
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
80A
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
1MHz