B72650M0301K094
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
B72650M0301K094
Manufacturer: EPCOS (TDK) In Stock 0 pcs
Datasheet: B72650M0301K094
Product Category: TVS - Varistors, MOVs Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: VARISTOR 470V 400A 3225 $0.43
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Energy
9.6J
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
3225 (8063 Metric)
Current - Surge
400A
Maximum AC Volts
300V
Maximum DC Volts
385V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
517V
Varistor Voltage (Min)
423V
Varistor Voltage (Typ)
470V