B72260B0321K001
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
In Stock 49 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | B72260B0321K001 | ||
| Product Category: | TVS - Varistors, MOVs | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | VARISTOR 510V 70KA ENCASED DISC | $65.81 | |
- Energy
- 1000J
- Series
- HighE
- Packaging
- Bulk
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Package / Case
- Encased Disc
- Current - Surge
- 70kA
- Maximum AC Volts
- 320V
- Maximum DC Volts
- 420V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Varistor Voltage (Max)
- 561V
- Varistor Voltage (Min)
- 459V
- Varistor Voltage (Typ)
- 510V
- Capacitance @ Frequency
- 5600pF @ 1kHz