ECS-245.7-20-4
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ECS-245.7-20-4
Manufacturer: ECS Inc. In Stock 87 pcs
Datasheet: ECS-245.7-20-4
Product Category: Crystals Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF T/H $0.69
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
MHz Crystal
Series
HC-49US
Ratings
Frequency
24.576MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
20pF
Size / Dimension
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms