ECOC-2522-100.000-3HC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ECOC-2522-100.000-3HC
Manufacturer: ECS Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: ECOC-2522-100.000-3HC
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ CMOS $111.6
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
OCXO
Output
CMOS
Series
ECOC-2522
Ratings
Function
Frequency
100MHz
Packaging
Tray
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension
1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±30ppb
Height - Seated (Max)
0.488" (12.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C