SMCJ33CA-13-F
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
In Stock 10678 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SMCJ33CA-13-F | ||
| Product Category: | TVS - Diodes | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS DIODE 33V 53.3V SMC | $0.77 | |
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Base Part Number
- SMCJ33
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power Line Protection
- No
- Bidirectional Channels
- Supplier Device Package
- SMC
- Voltage - Breakdown (Min)
- 36.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 53.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 33V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 28.1A