BZX84C4V7-7-F
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84C4V7-7-F
Manufacturer: Diodes Incorporated In Stock 37325 pcs
Datasheet: BZX84C4V7-7-F
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23-3 Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±6%
Power - Max
300mW
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Base Part Number
BZX84C4V7
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7V
Current - Reverse Leakage @ Vr
3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA