BZT52C4V3LP-7
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
In Stock 2453 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BZT52C4V3LP-7 | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 4.3V 250MW 2DFN | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±7%
- Power - Max
- 250mW
- Package / Case
- 0402 (1006 Metric)
- Base Part Number
- BZT52C4V3
- Impedance (Max) (Zzt)
- 90 Ohms
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- X1-DFN1006-2
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 4.3V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 3µA @ 1V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900mV @ 10mA