AZ23C9V1-7-F
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
In Stock 2582 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AZ23C9V1-7-F | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT23-3 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Part Status
- Active
- Power - Max
- 300mW
- Configuration
- 1 Pair Common Anode
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Base Part Number
- AZ23C9V1
- Impedance (Max) (Zzt)
- 10 Ohms
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- SOT-23-3
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 9.1V