AZ23C10W-7-F
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
In Stock 4928 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AZ23C10W-7-F | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER ARRAY 10V SOT323 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Part Status
- Active
- Power - Max
- 200mW
- Configuration
- 1 Pair Common Anode
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-70, SOT-323
- Impedance (Max) (Zzt)
- 15 Ohms
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- SOT-323
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 10V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 200nA @ 7V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900mV @ 10mA