CY7C1386KV33-167AXCT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CY7C1386KV33-167AXCT
Manufacturer: Cypress Semiconductor Corp In Stock 0 pcs
Datasheet: CY7C1386KV33-167AXCT
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Packaging
Tape & Reel (TR)
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Access Time
3.4ns
Memory Size
18Mb (512K x 36)
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
100-LQFP
Clock Frequency
167MHz
Memory Interface
Parallel
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)