CVPD-914X-50-77.76
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CVPD-914X-50-77.76
Manufacturer: Crystek Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: CVPD-914X-50-77.76
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL $24.88
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
VCXO
Output
LVPECL
Series
CVPD-914
Ratings
Function
Enable/Disable
Frequency
77.76MHz
Packaging
Strip
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
88mA
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm