CCPD-034M-50-250
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CCPD-034M-50-250
Manufacturer: Crystek Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: CCPD-034M-50-250
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVPECL $12.64
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
XO (Standard)
Output
LVPECL
Series
CCPD-034
Ratings
Function
Enable/Disable
Frequency
250MHz
Packaging
Strip
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
88mA