PTVA127002EV-V1-R0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PTVA127002EV-V1-R0
Manufacturer: Cree Wolfspeed In Stock 15 pcs
Datasheet: PTVA127002EV-V1-R0
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - RF Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC AMP RF LDMOS H-36275-4 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Gain
16dB
Series
Frequency
1.2GHz ~ 1.4GHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Noise Figure
Current - Test
150mA
Package / Case
H-36275-4
Power - Output
700W
Voltage - Test
50V
Transistor Type
LDMOS
Voltage - Rated
105V