PMA100F-3R3
Manufacturer: Cosel USA, Inc. In Stock 3 pcs
Datasheet: PMA100F-3R3
Product Category: AC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC CONVERTER 3.3V $144.54
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Open Frame
Series
PMA (100W)
Approvals
CE, cURus, TUV
Efficiency
78%
Part Status
Active
Applications
Medical
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
2kV
Minimum Load Required
No
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Current - Output (Max)
20A