CBS1004803
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CBS1004803
Manufacturer: Cosel USA, Inc. In Stock 2 pcs
Datasheet: CBS1004803
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 3.3V $134.84
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
CBS (100W)
Features
Remote On/Off, OCP, OVP
Efficiency
80%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
77W
Package / Case
Half Brick
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
76V
Voltage - Input (Min)
36V
Current - Output (Max)
23.4A