T100F-020.0M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
T100F-020.0M
Manufacturer: Connor-Winfield In Stock 207 pcs
Datasheet: T100F-020.0M
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
TCXO
Output
LVCMOS
Series
T100/200
Ratings
Function
Enable/Disable
Frequency
20MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
10-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±100ppb
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
2.1mA