DOC100V-019.44M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DOC100V-019.44M
Manufacturer: Connor-Winfield In Stock 0 pcs
Datasheet: DOC100V-019.44M
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC VCOCXO 19.4400MHZ LVCMO Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
VCOCXO
Output
LVCMOS
Series
DOC
Ratings
Function
Frequency
19.44MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±100ppb
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C