DOC052V-010.0M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DOC052V-010.0M
Manufacturer: Connor-Winfield In Stock 94 pcs
Datasheet: DOC052V-010.0M
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ LVCMO Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
VCOCXO
Output
LVCMOS
Series
DOC
Ratings
Function
Frequency
10MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppb
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C