CWX823-001.8432M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CWX823-001.8432M
Manufacturer: Connor-Winfield In Stock 297 pcs
Datasheet: CWX823-001.8432M
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC XO 1.8432MHZ LVCMOS SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
XO (Standard)
Output
LVCMOS
Series
CWX823
Ratings
Function
Enable/Disable
Frequency
1.8432MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
30mA