CWX815-30.0M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CWX815-30.0M
Manufacturer: Connor-Winfield In Stock 0 pcs
Datasheet: CWX815-30.0M
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS SMD $1.73
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
XO (Standard)
Output
HCMOS
Series
CWX815
Ratings
Function
Enable/Disable
Frequency
30MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Stability
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
45mA