CZRW5250B-G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CZRW5250B-G
Manufacturer: Comchip Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: CZRW5250B-G
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 20V 350MW SOD123 $0.05
Tolerance
±5%
Power - Max
350mW
Package / Case
SOD-123
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
20V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA