CZRU18VB-HF
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CZRU18VB-HF
Manufacturer: Comchip Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: CZRU18VB-HF
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 18V 150MW 0603 $0.06
Tolerance
±2%
Power - Max
150mW
Package / Case
2-SMD, No Lead
Impedance (Max) (Zzt)
42 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
18V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA