CZRT55C4V7-G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CZRT55C4V7-G
Manufacturer: Comchip Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: CZRT55C4V7-G
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 4.7V 350MW SOT23 $0.05
Tolerance
±6%
Power - Max
350mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7V
Current - Reverse Leakage @ Vr
3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA