CZRQR4V3B-HF
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CZRQR4V3B-HF
Manufacturer: Comchip Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: CZRQR4V3B-HF
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 4.3V 125MW 0402 $0.05
Tolerance
±3%
Power - Max
125mW
Impedance (Max) (Zzt)
88 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0402
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.3V
Current - Reverse Leakage @ Vr
5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA