ASMAJ350A-HF
| Manufacturer: | Comchip Technology |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASMAJ350A-HF | ||
| Product Category: | Accessories | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS Diodes / ESD Suppressors 350V 400W SMA UNI-DIR | $0.48 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- RoHS
- In Transition
- Brand
- Comchip Technology
- Polarity
- Unidirectional
- Packaging
- Reel
- Subcategory
- TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
- Manufacturer
- Comchip Technology
- Product Type
- ESD Suppressors
- Package / Case
- DO-214AC-2
- Working Voltage
- 350 V
- Clamping Voltage
- 567 V
- Product Category
- TVS Diodes / ESD Suppressors
- Breakdown Voltage
- 391 V
- Termination Style
- SMD/SMT
- Number of Channels
- 1 Channel
- Vf - Forward Voltage
- 5 V
- Factory Pack Quantity
- 5000
- Pd - Power Dissipation
- 1 W
- Ipp - Peak Pulse Current
- 0.7 A
- Maximum Operating Temperature
- + 150 C
- Minimum Operating Temperature
- - 55 C
- Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
- 400 W