ASMAJ300A-HF
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASMAJ300A-HF | ||
| Product Category: | Accessories | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS Diodes / ESD Suppressors 300V 400W SMA UNI-DIR | $0.48 | |
- Working Voltage
- 300 V
- Clamping Voltage
- 486 V
- Breakdown Voltage
- 335 V
- Vf - Forward Voltage
- 5 V
- Pd - Power Dissipation
- 1 W
- Ipp - Peak Pulse Current
- 0.8 A
- Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
- 400 W