1.5KE180CA-G
| Manufacturer: | Comchip Technology |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 1.5KE180CA-G | ||
| Product Category: | Accessories | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- RoHS
- In Transition
- Brand
- Comchip Technology
- Series
- 1.5KE-HF
- Polarity
- Bidirectional
- Packaging
- Ammo Pack
- Subcategory
- TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
- Manufacturer
- Comchip Technology
- Product Type
- TVS Diodes
- Package / Case
- DO-201
- Working Voltage
- 154 V
- Clamping Voltage
- 246 V
- Product Category
- TVS Diodes / ESD Suppressors
- Breakdown Voltage
- 180 V
- Termination Style
- Axial
- Number of Channels
- 1 Channel
- Vf - Forward Voltage
- 3.5 V
- Factory Pack Quantity
- 1000
- Pd - Power Dissipation
- 6.5 W
- Ipp - Peak Pulse Current
- 6.1 A
- Maximum Operating Temperature
- + 150 C
- Minimum Operating Temperature
- - 55 C
- Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
- 200 W