CLU701-0304C4-303H5K2
| Manufacturer: | Citizen |
In Stock 28 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | CLU701-0304C4-303H5K2 | ||
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Chip On Board (COB)
- Color
- White, Warm
- Height
- Series
- CLU701
- CCT (K)
- 3000K
- Features
- Lens Type
- Flat
- Packaging
- Tray
- Wavelength
- Part Status
- Active
- Configuration
- Square
- Current - Max
- 920mA
- Viewing Angle
- Current - Test
- 700mA
- Size / Dimension
- 13.50mm L x 13.50mm W
- Temperature - Test
- 85°C
- CRI (Color Rendering Index)
- 90
- Light Emitting Surface (LES)
- 6.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test
- 102 lm/W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 9.4V