SWI6-3.3-N-P6R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SWI6-3.3-N-P6R
Manufacturer: CUI, Inc. In Stock 406 pcs
Datasheet: SWI6-3.3-N-P6R
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3.3V 5W $9.88
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Form
Wall Mount (Class II)
Series
SWI6-N (6W)
Weight
0.172 lb (78.02 g)
Approvals
cULus, PSE
Efficiency
Level VI
Input Type
Fixed Blade
Cord Length
59" (1.50m)
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
5W
Input Connector
NEMA 1-15P
Region Utilized
North America
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension
2.20" L x 1.10" W x 1.65" H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm)
Voltage - Output
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max)
1.5A
No Load Power Consumption
100mW (Max)