767161470GP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
767161470GP
Manufacturer: CTS Resistor Products In Stock 0 pcs
Datasheet: 767161470GP
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16SOIC $0.95
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
767
Packaging
Tube
Tolerance
±2%
Part Status
Active
Applications
Circuit Type
Bussed
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
16
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Power Per Element
100mW
Resistance (Ohms)
47
Number of Resistors
15
Resistor-Ratio-Drift
Height - Seated (Max)
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C