743C083471JP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
743C083471JP
Manufacturer: CTS Resistor Products In Stock 14563 pcs
Datasheet: 743C083471JP
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES ARRAY 4 RES 470 OHM 2008 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
743
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Part Status
Active
Applications
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
8
Package / Case
2008, Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension
0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Power Per Element
100mW
Resistance (Ohms)
470
Number of Resistors
4
Resistor-Ratio-Drift
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C