741C083820JP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
741C083820JP
Manufacturer: CTS Resistor Products In Stock 671 pcs
Datasheet: 741C083820JP
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES ARRAY 4 RES 82 OHM 0804 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
741
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Part Status
Active
Applications
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
8
Package / Case
0804, Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Power Per Element
62.5mW
Resistance (Ohms)
82
Number of Resistors
4
Resistor-Ratio-Drift
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C