PS7200K-1A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PS7200K-1A
Manufacturer: CEL In Stock 0 pcs
Datasheet: PS7200K-1A
Product Category: Solid State Relays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-40V Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
PS, OCMOS
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Packaging
Tube
Output Type
AC, DC
Part Status
Obsolete
Load Current
200mA
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SOP (0.173", 4.40mm)
Voltage - Load
0V ~ 40V
Voltage - Input
1.2VDC
Termination Style
Gull Wing
Supplier Device Package
4-SOP (2.54mm)
On-State Resistance (Max)
2 Ohms