MF-SM075/60-2-99
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MF-SM075/60-2-99
Manufacturer: Bourns, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MF-SM075/60-2-99
Product Category: PTC Resettable Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: PTC RESET FUSE 60V 750MA 2SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Polymeric
Series
Multifuse®, MF-SM
Ratings
AEC-Q200
Approvals
cURus, TUV
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Last Time Buy
Lead Spacing
Time to Trip
300ms
Current - Max
10A
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Max
60V
Package / Case
2-SMD
Thickness (Max)
0.125" (3.18mm)
Base Part Number
MF-SM
Size / Dimension
0.287" L x 0.214" W (7.31mm x 5.44mm)
Current - Trip (It)
1.5A
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Hold (Ih) (Max)
750mA
Resistance - Initial (Ri) (Min)
230 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
1 Ohms