CMF-SDP10A-2
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CMF-SDP10A-2
Manufacturer: Bourns, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: CMF-SDP10A-2
Product Category: PTC Resettable Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: PTC RESET FUSE 230V 150MA 4SMD $0.48
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Ceramic
Series
CMF-SDP
Ratings
Approvals
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Lead Spacing
Time to Trip
3.8s
Current - Max
1A
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Max
230V (250V Int)
Package / Case
4-SMD Cube
Thickness (Max)
0.402" (10.20mm)
Base Part Number
CMF-SDP
Size / Dimension
0.344" L x 0.283" W (8.75mm x 7.20mm)
Current - Trip (It)
360mA
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Resistance - 25°C (Typ)
10 Ohms
Current - Hold (Ih) (Max)
150mA