CDSOD323-T15C
| Manufacturer: | Bourns, Inc. |
In Stock 35586 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | CDSOD323-T15C | ||
| Product Category: | TVS - Diodes | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS DIODE 15V 31.8V SOD323 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Zener
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-76, SOD-323
- Base Part Number
- CDSOD323
- Power - Peak Pulse
- 350W
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power Line Protection
- No
- Bidirectional Channels
- 1
- Capacitance @ Frequency
- 3pF @ 1MHz
- Supplier Device Package
- SOD-323
- Voltage - Breakdown (Min)
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 31.8V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 10A (8/20µs)