CAY16-2002F4LF
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CAY16-2002F4LF
Manufacturer: Bourns, Inc. In Stock 4942 pcs
Datasheet: CAY16-2002F4LF
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
CAY16
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Part Status
Active
Applications
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
8
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Base Part Number
CAY16
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Power Per Element
62.5mW
Resistance (Ohms)
20k
Number of Resistors
4
Resistor-Ratio-Drift
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio
Supplier Device Package
1206
Temperature Coefficient
±200ppm/°C