MAP130-1012
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MAP130-1012
Manufacturer: Bel Power Solutions In Stock 0 pcs
Datasheet: MAP130-1012
Product Category: AC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC CONVERTER 12V 130W Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Open Frame
Series
MAP130 (130W)
Features
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Approvals
CB, cCSAus, CE
Efficiency
80%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
130W
Voltage - Input
90 ~ 132 VAC, 175 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.50" L x 4.50" W x 2.00" H (215.9mm x 114.3mm x 50.8mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
2.6kV
Minimum Load Required
Yes
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max)
12A