0ADBP0315-RE
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
0ADBP0315-RE
Manufacturer: Bel Fuse, Inc. In Stock 993 pcs
Datasheet: 0ADBP0315-RE
Product Category: Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FUSE CERM 315MA 1000V AXL $5.79
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Series
0ADBP
Approvals
cURus
Fuse Type
Cartridge, Ceramic
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Melting I²t
0.05
Mounting Type
Through Hole
Response Time
Fast Blow
Package / Case
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension
0.266" Dia x 1.292" H (6.76mm x 32.82mm)
DC Cold Resistance
1.875 Ohms
Voltage Rating - AC
1kV
Voltage Rating - DC
1kV
Current Rating (Amps)
315mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C