0678H9250-02
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
0678H9250-02
Manufacturer: Bel Fuse, Inc. In Stock 1855 pcs
Datasheet: 0678H9250-02
Product Category: Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FUSE SMT 3912 ENH BRK 250V 25A Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Series
0678H
Approvals
cURus
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Melting I²t
660
Mounting Type
Surface Mount
Response Time
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Size / Dimension
0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm)
DC Cold Resistance
0.0023 Ohms
Voltage Rating - AC
250V
Voltage Rating - DC
125V
Current Rating (Amps)
25A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A AC, 1kA DC