0678D3150-02
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
0678D3150-02
Manufacturer: Bel Fuse, Inc. In Stock 1980 pcs
Datasheet: 0678D3150-02
Product Category: Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FUSE SMT 3912 FAST 250V 3.15A Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Series
0678D
Approvals
cURus
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Melting I²t
2.6
Mounting Type
Surface Mount
Response Time
Fast Blow
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Size / Dimension
0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm)
DC Cold Resistance
0.035 Ohms
Voltage Rating - AC
350V
Voltage Rating - DC
125V
Current Rating (Amps)
3.15A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A AC, 2kA DC