ANV32E61WSK66 T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ANV32E61WSK66 T
Manufacturer: Anvo-Systems In Stock 1958 pcs
Datasheet: ANV32E61WSK66 T
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: NVRAM Non volatile 66 MHz 64Kb nvSRAM SPI interface $2.47
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RoHS
Details
Brand
Anvo-Systems
Series
ANV32E61
Packaging
Tube
Memory Size
64 kbit
Subcategory
Memory & Data Storage
Unit Weight
0.007055 oz
Manufacturer
Anvo-Systems Dresden
Organization
8 k x 8
Product Type
NVRAM
Data Bus Width
8 bit
Interface Type
SPI
Mounting Style
SMD/SMT
Package / Case
SOIC-8
Product Category
NVRAM
Supply Voltage - Max
3.6 V
Supply Voltage - Min
2.7 V
Factory Pack Quantity
98
Shipping Restrictions
Pd - Power Dissipation
0.5 W
Operating Supply Current
4 mA