ADSP-BF533SBBCZ400
| Manufacturer: | Analog Devices, Inc. |
In Stock 2673 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ADSP-BF533SBBCZ400 | ||
| Description: | IC PROCESSOR DL 400MHZ 160CSBGA | $25.15 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Fixed Point
- Series
- Blackfin®
- Interface
- SPI, SSP, UART
- Packaging
- Tray
- Clock Rate
- 400MHz
- On-Chip RAM
- 148kB
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Voltage - I/O
- 3.30V
- Package / Case
- 160-LFBGA, CSPBGA
- Voltage - Core
- 1.20V
- Base Part Number
- ADSP-BF533
- Non-Volatile Memory
- ROM (1 kB)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)